Lõpetame saastamise &
toodame energia ise!

Energiaühistu on grupp inimesi, kes viivad koostöös ellu taastuvenergia projekte.
Panustada võib nii oma aja kui rahaga.

Millega Energiaühistu tegeleb?

  • Toetame taastuvenergiale üleminekut ja fossiilkütustest loobumist
  • Pakume liikmetele hea hinnaga puhast energiat
  • Viime ellu taastuv- ja hajaenergeetika projekte
  • Muudame kogukonnad energiatootjateks
  • Osaleme kohalike omavalitsuste planeerimisprotsessides ning riiklikus seadusloomes

Tekkis huvi?

Ühine meiega

Energiaühistu pole tavaline ühistu

Me ühendame maailmavaatelise tegevuse investeerimisega.
Oleme avatud liikmeskonnaga ja piirkondlike piiranguteta kogukond.

Tule aita meil üheskoos taastuvenergia projektid rajada:

Tead kohta, kus taastuvenergiat toota?

Omad taastuvenergia projekti?

Korduma kippuvad küsimused

Energiaühistu on laiapõhjaline kodanike ühendus, mis lisaks taastuvenergeetika idee toetamisele asub ka ise koostöös kohalike kogukondadega projekte ellu viima.

See tähendab, et Energiaühistu kaudu on igaühel võimalik saada päikese- või tuulepargi osanikuks ja teenida sedasi pikaajalist stabiilset tulu keskonnahoidlikul viisil. Ühtlasi tähendab see, et Energiaühistu abil rajatakse Eesti inimestele endile kuuluvad taastuvenergia jaamad kohtadesse, kus on kohalik huvi ja energiavajadus.

Üheskoos taastuvenergia projekte tehes ja eksperte kaasates saame langetada kogukonnale parima otsuse. Seda nii projekti keskkonnamõjude, kui ka tasuvuse seisukohast.

Meie ise – kohaliku kogukonna energiaühistu – otsustame, kuhu meie kodukohas taastuvenergiapark rajatakse. Energiaühistu kaudu saavad rohepöördes osaleda ja kodukohta panustada ka kodust eemal elavad ja töötavad inimesed.

Energiaühistuga saavad liituda kõik taastuvenergia arengust huvituvad eraisikud ja ettevõtted. Ettevõtete puhul eeldame ka …

Eestis genereeritakse endiselt enamik elektrist põlevkivist ning vaatamata taastuvenergia kasvule ei ole me fossiilkütustest loobumas. Energiaühistu on ellu kutsutud selleks, et seda trendi murda. Selleks on vaja konkreetseid kohti, kus püüda tuult ja päikest ning reaalseid taastuvenergia projekte.

Tavainimesel on üldjuhul vähe võimalusi saada energiatootmises osanikuks. Energiaühistus on see võimalik ning taastuvenergeetika projektide eestvedajatel on võimalik oma töö konverteerida osaluseks päikese – või tuulepargis.

Liitudes Energiaühistuga, saad rohepöördes kaasa lüüa koos oma kogukonnaga ning osaleda taastuvenergeetika projektides. Selleks on kolm võimalust, olla:
– toetaja, kes aitab ideede teostumisele kaasa;
– saadik, kes osaleb aktiivselt kogukonna energiaprojektide arenduses ja kelle tööpanus konverteeritakse projekti osakutesse;
– investor, kes saab kogukonna projekti investeerida.

Rohepöörde tempo sõltub meist enestest – kas kasutame võimalusi ja otsime lahendusi taastuvenergia kasutuselevõtmiseks või otsime põhjendusi mitte millegi tegemiseks. Energiaühistu on asutatud 2021 aasta alguses ning plaanib oma esimesed taastuvenergia projektid töösse saada paari järgneva aasta jooksul.

Ühelt poolt on taastuvenergeetikale täielik ülemineks alles alguses, mistõttu on mõistlik ja ka vajalik, et nii suures tehnoloogilises muutuses osaleks võimalikult lai osa ühiskonnast. Teisalt muutub kahjuks päikese- ja tuuleparkide arendamine päev-päevalt raskemaks ja keerulisemaks, mistõttu on taastuvenergeetika fännidel viimane aeg endast märku anda, et saaksime üheskoos siin muutuse tuua.

Energiaühistu pole projektide menüü, millest endale sobiv valida, vaid koht, kus valida üheskoos taastuvenergia tootmiseks sobilik asukoht ning projekt ise „rätsepaülikonnana“ valmis teha.

Energiaühistu sotsiaalmeedias

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
4 days ago
Energiaühistu

Tallinna Tehnikaülikooli teadlane ja Energiaühistu üks asutajatest Marit Kauk-Kuusik aitab oma töös kaasa uute materjalide sünnile, et päikesepatareisid oleks odavam ja lihtsam toota. Tavainimesena tahaks ta aga näha, et suurkorporatsioonide kõrval toodaksid energiat ka inimesed ise, oma piirkonnale ja oma kogukonnale. See MoreSee Less

Tallinna Tehnikaülikooli teadlane ja Energiaühistu üks asutajatest Marit Kauk-Kuusik aitab oma töös kaasa uute materjalide sünnile, et päikesepatareisid oleks odavam ja lihtsam toota. Tavainimesena tahaks ta aga näha, et suurkorporatsioonide kõrval toodaksid energiat ka inimesed ise, oma piirkonnale ja oma kogukonnale.
5 days ago
Energiaühistu

Saaremaal asuva vesiviljeluse ning sinise biotehnoloogia ettevõtte #estagar juht Urmas Pau proovis juba 2015. aastal Vormsil energiaühistut käima lükata, kuid tundis tollal, et oli koos mõttekaaslastega ajast ees ning asi jäi soiku. Nüüd on Urmas üks #energiaühistu asutajatest ja proovime uuesti! See MoreSee Less

Saaremaal asuva vesiviljeluse ning sinise biotehnoloogia ettevõtte #estagar juht Urmas Pau proovis juba 2015. aastal Vormsil energiaühistut käima lükata, kuid tundis tollal, et oli koos mõttekaaslastega ajast ees ning asi jäi soiku. Nüüd on Urmas üks #energiaühistu asutajatest ja proovime uuesti!
6 days ago
Energiaühistu

Triinu Ossinovski on tuntud kui MTÜ Mondo eestvedaja, kuid ta on ka #taastuvenergia entusiast, kes tegeleb teemaga nii Eestis kui piiri taga. Ja nüüd on Triinu ka #energiaühistu üks asutajatest. 👍 See MoreSee Less

Triinu Ossinovski on tuntud kui MTÜ Mondo eestvedaja, kuid ta on ka #taastuvenergia entusiast, kes tegeleb teemaga nii Eestis kui piiri taga. Ja nüüd on Triinu ka #Energiaühistu üks asutajatest. 👍